Zacharovová promluvila o štvanici proti ruským diplomatům v USA

Tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová označila podmínky, ve kterých pracují ruští diplomaté ve Spojených státech včetně mimořádného a zplnomocněného velvyslance Ruska v USA Sergeje Kisljaka, za „štvanici“.

„Podmínky, ve kterých ruští diplomaté (pracují — pozn. red.), zdaleka nejsou jednoduché. Domnívám se, že je nutné doopravdy pochopit, že tito lidé potřebují morální podporu i od nás všech… Nejedná se o informační kampaň. Je to štvanice proti velvyslanci Kisljakovi, opravdová štvanice,“ prohlásila Zacharovová ve vysílání pořadu 60 minut televizní stanice Rossija 1.

Mluvčí ruského MZV uvedla, že to „není poprvé, co se Kisljak ocitl ve složité životní situaci“. „Je to profesionál, který se účastnil velmi složitých vyjednávání, a nepotřebuje se před nikým ospravedlňovat,“ prohlásila mluvčí ruského MZV.

Zacharovová dodala, že „štvanice“ ze strany Spojených států probíhá proti Rusku jako takovému. „Netýká se to pouze Kisljaka, ale všech nás, neboť tam nezastupuje sebe nebo ruské MZV. Zastupuje tam naši zemi,“ prohlásila Zacharovová.

Mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Ruska ve Spojených státech Sergej Kisljak se 22. července vrátí do Moskvy, napsal list Izvestija s odkazem na zdroj v ruské diplomacii a na vědeckého ředitele Institutu USA a Kanady Ruské akademie věd Sergeje Rogova, který se setkal s ruským diplomatem ve Washingtonu.

Kisljak působí jako ruský velvyslanec ve Washingtonu od roku 2008.


Není zde článek celý?