Zástupce velitele Námořnictva RF hovořil o osudu nedokončených fregat projektu 11356

Tři z šest fregat projektu 11356, které zatím nebyly dostavěny kvůli tomu, že Ukrajina nedodala motory, budou dokončeny a předány Černomořskému loďstvu, oznámil v sobotu novinářům během Vojensko-námořního salonu zástupce vrchního velitele Námořnictva RF pro vyzbrojení Viktor Bursuk.

Výstavba druhé trojce fregat pro Černomořské loďstvo byla zastavena kvůli absenci motorů, které se dříve dodávaly z Ukrajiny. Výroba plynových turbínových motorů pro tyto fregaty byla zahájena v Rusku a nyní probíhá v podniku ODK Saturn.

„Opravdu, vyšli jsme vstříc našim zahraničním partnerům, kteří si přejí zakoupit fregaty tohoto projektu. Druhá trojice lodí stojící v Kaliningradu však bude dokončena a předána Námořnictvu RF,“ uvedl Bursuk.

Celkově je do roku 2020 naplánováno Černomořskému loďstvu dodat šest hlídkových lodí projektu 11356. V současnosti jsou v bojovém složení Námořnictva RF dvě fregaty tohoto projektu a další je na státních zkouškách. Na závodě Jantar v Kaliningradu jsou v různém stádiu výroby čtvrtá a pátá fregata — Admirál Butakov a Admirál Istomin.


Není zde článek celý?