Zdroj: letectvo a námořnictvo sledují cvičení Sea Breeze 2017 v Černém moři

Orbitální satelity Vzdušně-kosmických sil a také lodě a letouny, pozemní radiotechnické prostředky vojenského námořnictva Ruska sledují průběh americko-ukrajinského námořního cvičení Sea Breeze 2017 v severozápadní části Černého moře, informoval RIA Novosti v úterý zdroj v silových strukturách Krymu.

Jak dříve informovalo ukrajinské ministerstvo obrany, cvičení Sea Breeze odstartovalo v pondělí v Oděse a provádí se v severozápadní části Černého moře a v Oděské a Mykolajevské oblasti od 10. do 22. července, celkově se ho účastní ozbrojené síly 16 států — 31 lodí, 29 letadel a více než 3 tisíce vojáků.

„Kosmické aparáty orbitální skupiny kosmických vojsk Vzdušně-kosmických vojsk Ruska a lodě, letectvo a pobřežní radiotechnické prostředky námořnictva provádějí pozorování pohybů účastníků cvičení Sea Breeze 2017,“ řekl zdroj agentury.

Zmínil, že „vedle oblasti, kde probíhá cvičení, se nachází střední průzkumná loď Černomořské flotily Priazovje“.

„Loď dodržuje pravidla manévrování a udržuje si dostatečnou vzdálenost. Její spojovací prostředky a sledovací prostředky umožňují konkrétně sledovat činnosti účastníků cvičení, aniž by překážela jejich bezpečnému přemísťování na otevřeném moři,“ dodal zdroj RIA Novosti.


Není zde článek celý?