14letá dívenka přežila 6 dní v sibiřské tajze

Stovky záchranářů a dobrovolníků prohledávaly na zemi a ve vzduchu sibiřský les, kde se snažili najít 14letou dívenku, která se ztratila při sbírání lesních plodů. Mezitím, co se naděje zmenšovaly, dívka byla nakonec nalezena šestý den při masivní vyhledávací operaci.

Jana Tomacheva byla nalezena v neděli živá v divočině ruského Krasnojarského kraje po šesti dnech putování v lese. Záchranná operace trvala téměř týden a oblast prozkoumávalo více než 230 policistů, personálu Národní gardy, vojáků a dobrovolníků.

Stovky čtverečních kilometrů hustého taigského lesa, stejně jako plochy podél řek a silnic, byly prozkoumávány za pomocí 17 vozidel. Byl také nasazen vrtulník, drony a gyroplane.

Dívka je nyní v bezpečí velmi vyčerpána a byla převezena do nemocnice v Krasnojarsku, informovala místní média, citujíc mluvčí ministerstva pro regionální nouzové situace.

Jana zmizela minulé pondělí poté, co sbírala lesní plody se svou matkou a staršími sestrami, které šly údajně různými směry. Když se nejmladší dívka večer nevrátila, rodina zavolala policii.

„Dívka se ztratila u vesnice Chindat. Je to docela odlehlá oblast, les je zde jako zeď,“ uvedl jeden záchranář. „Stačí, abyste šli deset kilometrů, a nic neuvidíte.“ Uvedla místní média, která citovala policii.

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: VK.com)

Není zde článek celý?