Americký novinář obvinil Putina z povzbuzování USA k občanské válce

Americký novinář a televizní producent, bývalý prezident NY Times TV Michael Rosenblum uveřejnil na portálu Huffington Post „krátký příběh,“ jak Vladimir Putin vyhrál Třetí světovou válku. Podle Rosenbluma si ruský prezident, jako mistr džuda, výborně uvědomuje, jak se dají využít slabosti nepřítele proti němu samotnému.

„Putin věděl, že nikdy nedokáže konkurovat (USA — red.) v tom, co se týče konvenčních zbraní, proto investoval všechny prostředky do zcela nových zbraní v kybernetickém prostoru,“ píše autor a poznamenává, že jeden milion lidí vyzbrojených notebooky a smartphony dokáže způsobit víc škody než milion lidí vyzbrojených puškami.

Právě na takovou válku nebyla podle Rosenbluma Amerika připravena, proto ji Rusko vyhrálo.

V prezidentských volbách 2016, tvrdí autor, použil Putin poprvé kybernetické zbraně, aby se prezidentem stal „egocentrický ťulpas, s kterým se dá snadno manipulovat.“

Podle jeho slov právě ruský zásah doprovázel růst ultrapravicového hnutí v USA a právě Rusko ho údajně vyzbrojilo prostřednictvím svých kybernetických útoků.

Před nástupem Trumpa byla ultrapravice „malou, ale již po zuby vyzbrojenou skupinou,“ střelných zbraní měla „víc než Rudá armáda,“ pokračuje Rosenblum. Avšak údajně právě za Trumpa se na internetu objevil obrovský počet příspěvků o „násilí ultralevých,“ o „hrozbě pro opravdové Američany,“ o právu „utlačovaných na svržení svých utlačovatelů.“ To vše pramenilo, jak je přesvědčen autor článku, z Moskvy.

A nakonec se přeměnil Washington během několika měsíců, stejně jako ostatní země, v americkou verzi somálské metropole Mogadišo: ozbrojení „domobranci“ pochodují ulicemi, zákon a pořádek jsou porušeny, celý národ je poražen zevnitř.

„Američané sami sebe zničili. Tím skončila Třetí světová,“ píše na závěr Rosenblum.

Neupřesnil, je-li jeho text volnou fantasií nebo si to skutečně myslí.


Není zde článek celý?