Americký senátor prohlásil, že McCain hlasuje pod vlivem rakoviny mozku

Republikánský senátor za stát Wisconsin Ron Johnson se stal terčem kritiky poté, co vyslovil domněnku, že jeho americký kolega John McCain hlasuje pod vlivem těžké choroby – rakoviny mozku.

28. července svým rozhodujícím hlasem v Senátu se McCain nečekaně postavil proti republikánskému plánu zrušit reformu zdravotnictví, kterou v minulosti schválili demokraté. McCain hlasoval dramatickým gestem ruky v přítomnosti ostatních senátorů. Mnozí z nich ho emocionálně podpořili, jiní naopak vyjádřili své rozhořčení. McCain se rovněž vyslovil pro hledání kompromisu místo protlačování osudové reformy hlasy většiny bez respektu názoru opozice.

Johnsona se v rozhlasovém rozhovoru zeptali, proč McCain hlasoval proti návrhu svých spolustraníků. „Nemohu mluvit za Johna McCaina, má teď rakovinu mozku a hlasovalo se v půl druhé v noci. Možná něco z toho na něj mělo vliv,“ uvedl Johnson, kterého cituje CNN.

Později Johnson vydal prohlášení, ve kterém tvrdí, že chtěl McCainovi pouze vyjádřit svou podporu. „Mrzí mě, že jsem nemohl výmluvněji vyjádřit svou sympatii k Johnu McCainovi v té zkoušce, kterou teď prochází. Velmi si ho vážím a hlasování se konalo na konci dne, který se všem zdál příliš dlouhý,“ prohlásil Johnson.

McCain po zasedání Senátu odjel na léčbu do Arizony, kterou zastupuje. Senátor musí projít chemoterapií a ozařováním. Senátor hodlá během léčby pokračovat ve své práci a do Washingtonu se chce vrátit po konci kongresových prázdnin na začátku podzimu.


Není zde článek celý?