Babiš a Faltýnek se snaží odvést pozornost. Vinu házejí na policii. Klasika

Odvést pozornost od své kauzy Čapí hnízdo se snaží Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek. Ve středu odpoledne na tiskové konferenci odkryli svou strategii. Zatímco Babiš hází vinu za svůj údajný dotační podvod na Sobotku, Bendla a řadu dalších lidí, Faltýnek rovnou zaútočil na policii. Přednesl závažné obvinění. Policisté podle něj zatajují důkazy, které dokazují nevinu Babiše i Faltýnka.

Faltýnek to říci musel. Lidové noviny a Mf Dnes potřebovali nahrávku, nit, které by se mohli oficiálně chytit a jít po ní. Duo údajných podvodníků Babiš a Faltýnek se nyní bude snažit zdiskreditovat vyšetřovatele. O to se Babiš snaží od začátku, nyní tlak stupňují.

Pro oba je tu však problém. Vyšetřovatelé mají velmi pevnou pozici, navíc zveřejněné důkazy o tom, jak si Babiš přihrál padesátimilionovou dotaci, která byla určena pro drobné podnikatele, jsou celkem jasné.

Jde jen o zoufalý pokus. Oba pánové si neuvědomují, že o vině a nevině nerozhodují oni dva ani jejich soukromá policie pod názvem Bezpečnostní divize Agrofertu. Stále tu máme soudy a Policii ČR, která nepatří do holdingu.

Není zde článek celý?