Babiš je i multikulturní a tak se jede na Sázavafest vmísit mezi posluchače

V pátek 4. srpna zavítá na Sázavafest 2017, který se koná od čtvrtka 3. srpna do soboty 5. srpna ve Světlé nad Sázavou, předseda hnutí ANO Andrej Babiš, dozvídáme se z Havlíčkobrodského deníku a stránek ANO.
Festival je multikulturní, jak hlásá hned titulek. Ještě že tak.

„Do areálu festivalu by mohl Babiš dorazit kolem šestnácté hodiny, nebo spíš krátce po ní. Návštěvě Sázavafestu bude podle zveřejněného programu předcházet v 15.30 hodin diskuse s občany na náměstí ve Světlé nad Sázavou.“
Předseda krajské organizace ANO Josef Kott říká: „V pátek kolem šestnácté hodiny by tak Babiš, pokud se hned vmísí mezi posluchače, mohl stihnout vystoupení Michala Hrůzy, případně Petra Bendeho nebo Franty Černého s Karlem Holasem.“ „O tom, co si chce pan Babiš na Sázavafestu poslechnout, ani jak dlouho se na tam zdrží, informace nemám. Předpokládám, že se bude chtít sejít s pořadateli,“ sděluje Kott.

Předtím a potom Babiš poctí svou návštěvou dva domovy důchodců.

Přízvisko multikulturní by mohlo někoho vyděsit. co kdyby se jednalo o nějakou imigrantskou a vítačskou propagandu? Babiš má přece jasný postoj. Pravda, ještě v září vyhlašoval, že „máme 18 tisíc volných míst pro pomocné dělníky. Pokud naši občané nechtějí obsazovat tyto pozice, tak ano, proč ne,“ řekl tehdy o možnosti zaměstnávat běžence v Česku. Do voleb bylo ještě daleko a pak prozřel. Letos v červnu už hlásal: „My jasně říkáme a já za to byl mnohokrát médii kritizovaný, že uprchlíci ze Sýrie u nás nemají co dělat. Je to nesmysl. Nepatří sem, do naší kultury. A oni to dobře vědí a ani k nám nechtějí.“

Ale žádné obavy, ta multikulturnost na Sázavafestu spočívá v různosti žánrů, tam nic nehrozí. Leda by se poté, „pokud se hned vmísí mezi posluchače“, setkal s nějakými negativními reakcemi. I když svým způsobem tam Babiš jistě patří, vždyť je skutečně představitelem jiné kultury. Nejen pokud jde o jeho náklonnost k Michalu Davidovi. Tak by ho tam měli nějak tolerantně třeba i vystavit.

Není zde článek celý?