Bělobrádkovi buď hacknuli sociální sítě, nebo chce trumfnout Ovčáčka

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek | FOTO: ČTK

Sociální sítě jsou poslední dobou velmi využívaným komunikačním kanálem českých politiků. Zatímco Andrej Babiš ukazuje lidem, jak ho všichni milují a že se dokáže vcítit do problému každého občana, třeba Jiří Ovčáček ho používá jako „hnojomet“ proti svým a prezidentovým názorovým oponentům. Předseda lidovců Bělobrádek se vydal úplně jinou cestou. Začal psát nesmyslné tweety, kterým málokdo rozumí.

Nepovedená družba se Starosty a nezávislými zřejmě zanechala na šéfovi KDU-ČSL větší následky, než by se dalo čekat. Jak si jinak vysvětlit jeho obranu Jiřího Čunka, který se fotí s extremisty, útok na redaktorku ČT, která si „dovolila“ dělat rozhovor s fenomenální oštěpařkou Špotákovou, nebo nově nehorázný vzkaz majitelům domácích mazlíčků.

Předseda strany, která je spoluzodpovědná za vzestup Andreje Babiše, zatím ještě nevymyslel, jak bude před letošními parlamentními volbami komunikovat s voliči, kteří přemýšlejí, zda svůj hlas nehodí lidovcům.

Ideální cestu si však zatím nevybral. Obzvlášť svým posledním komentářem na Facebooku totiž vyvolal bouřlivé reakce. Když totiž komentoval status na sociální síti, ve kterém mladá dívka píše o smrti svého psa, Bělobrádek oponoval. „Neumřel. Umírají pouze lidé. Zvířata uhynou, pojdou, chcípnou (u nich to nemá vulgární podtext), padnou, zhasnou, jsou zabita, poražena… Dávat zvířatům lidské vlastnosti a používat u nich lidské výrazy (umírat, jídlo, jíst, kakakat atd.) je modernistické, levicové a liberální a hodí se k městské eko-etno-bio vychrtlině s korálky na krku, náušnicemi v nose, pupku a obočí, s plandající sukní (lunty) a pijící čaje z misky.“

Zmatený vzkaz, který potřebuje několikeré přečtení, a přesto jasně nevyjádří, „co chtěl básník říci“, ukazuje na zvláštní rozpoložení vicepremiéra české vlády, který se zjevně rozhodl, že bude kádrovat občany a škatulkovat je podle toho, jak se vyjadřují.

Na to, že Bělobrádek má nějaký problém, poukazoval sice už tweet, kde označoval kapelu Tři sestry za skinheadskou, ale nyní se podivnost politikova myšlení projevila ještě více. Aspoň voliči KDU-ČSL vědí, co mají do budoucna poslouchat za hudbu, a hlavně že by se pro jistotu měli zbavit domácích mazlíčků, aby se na jejich adresu náhodou nezačali vyjadřovat nemístně a moc „lidsky“. Co bude Pavlu Bělobrádkovi vadit dál? Stačí sledovat jeho výstupy na sociálních sítích a uvidíme.

Není zde článek celý?