Brichta: Protestující na Babišově svatbě jsou pitomečci

Aleš Brichta bojuje za „naši kulturu“. | FOTO: ČTK

Zpěvák Aleš Brichta poskytl rozhovor Parlamentním listům, v němž se svěřil se svými pocity ze svatby Andreje Babiše, ale také třeba s názorem na kapelu Ortel, která podle něj nemá nic společného s nacismem.

Brichta byl konfrontován s dotazem, zda mu připadá špatné, že Babišovi hrál na svatbě Michal David. „Mne spíše znechutilo to, že mu na svatbu přišlo řvát tolik odpůrců – vždyť je to pro tu ženu jedna z nejzásadnějších věcí v celém životě. A parta pitomečků jí bude kazit svatební den? To by mne zajímalo, co by dělali, kdyby se to stalo jim,“ řekl.

Podle zpěváka všichni vědí, že Babiš vyhraje volby. „Vůči osobě Andreje Babiše a jeho krokům mám i já spousty výhrad, ale na druhou stranu je směšné, jak se všichni do něj zakousli a zoufale se snaží jet linku: ,všichni proti Babišovi‛. Nakonec stejně všem dá ANO výprask! Baví mne ale sledovat, jak jsou všichni dopředu pokakaní, bavím se u toho a říkám si, jak to všechno najednou jde, když se všichni spojí proti jednomu,“ uvedl.

Bojovník proti islámu Brichta se zastal neonacistického zpěváka Tomáše Ortela. „Co je ale nacistický text? Jen na světlo po letech vytáhli nějakou bývalou kapelu Conflict, ve který kdysi Tomáš Ortel vystupoval, ovšem dnešní Ortel nemá s nějakým nacismem už nic společnýho!“ myslí si.

Není zde článek celý?