Británie je ochotna zaplatit až 40 miliard eur za vystoupení z EU

Velká Británie je ochotna zaplatit maximálně 40 miliard eur, aby splnila své finanční závazky vůči EU, informuje The Telegraph s odkazem na vládní zdroje.

„Velká Británie je připravena zaplatit Evropské unii do 36 miliard liber (asi 40 miliard eur) v rámci splnění tak zvaného brexitu.

Vysocí vládní úředníci dospěli k závěru, že tento návrh, v němž byla poprvé přesně uvedena částka, je jediným způsobem překonání slepé uličky, jež vznikla na jednáních,“ píše list.

Zároveň se v článku praví, že Londýn zaplatí danou částku v případě, že EU bude souhlasit s „projednáním finančního vyrovnání jako části dohody o budoucích vztazích včetně obchodní smlouvy.

„Víme, že jejich postoj je 60 miliard eur, ale definitivní částka je 50. Naše (částka) je blíž k 30 miliardám, ale největší možná je 40 miliard, dokonce když to zatím neschvaluje veřejnost a politici,“ cituje list jeden zdroj.

Druhý zdroj potvrdil, že definitivní částka za brexit činí „30-40 miliard eur.“ Podle slov třetího zdroje přemýšlí britská premiérka Theresa Mayová o částce „přes 33 miliard eur.“


Není zde článek celý?