Byl sestaven seznam 100 nejvlivnějších Rusů století

Časopis Forbes sestavil seznam 100 nejvlivnějších Rusů století, mezi které se dostal zejména prezident RF Vladimir Putin, kosmonaut Jurij Gagarin, exprezident SSSR Michail Gorbačov, zpěvačka Alla Pugačevová a hokejista Alexandr Ovečkin.

„Redakce a experti vybrali Rusy, kteří měli obrovský vliv na hospodářství, byznys, vědu, společnost a politiku od roku 1917 do 2017. Patří mezi ně Vladimir Lenin a Leonid Brežněv, Ivan Pavlov a Nikolaj Vavilov, Maja Pliseckaja a Fjodor Šaljapin, Leonid Gajdaj a Sergej Ejzenštejn. Seznam byl uveřejněn v zářijovém čísle časopisu a v speciálním projektu 100 let Forbes na webu,“ praví se v zprávě pro tisk společnosti ACMG, která vydává Forbes v Rusku.

Do seznamu 100 nejvlivnějších lidí století se dostalo 21 současníků, zejména prezident RF Vladimir Putin, baletní hvězda Michail Baryšnikov, fyzik Žores Alferov, autor VKontaktě a Telegramu Pavel Durov, režisér Nikita Michalkov, hokejisté Alexandr Ovečkin a Vladislav Treťjak, zpěvačka Alla Pugačevová, matematik Grigorij Perelman, exministr financí Alexej Kudrin a další.

Nejmladší z nich, tvůrce kryptoměny Ethereum Vitalik Buterin má 23 let, dodává Forbes.


Není zde článek celý?