Cestovatel Horký zrušil Mýdlo na Hradě. I tak měla akce smysl, uvedl

Akce Mýdlo na Hradě, která si kladla za cíl ukázat, že sídlo českých králů nepatří pouze papalášům, kteří zde slaví narozeniny, se konat nebude. Cestovatel a organizátor události Petr Horký to oznámil na facebookové stránce.

„Právně nelze udělat žádnou změnu. Peníze ze Startovače začnu vracet, jakmile mi je převedou. Kdo bude chtít trička a placky, může si o ně zažádat. Už dříve jsem říkal, že bych se s Vámi, lidmi z naší skupiny, s podporovatelkami a podporovateli tak jako tak rád setkal. To stále platí. Na nějaké oslavy není čas. Nic tedy neorganizuji. To, jak si kdo zařídí svůj vlastní program o kýženém víkendu, je věc osobního rozhodnutí. Například já si 9. 9. 2017 půjdu od 16–18 hod. na pivo v Praze na Žižkově na Pražačku, adresa Nad Ohradou 17. Je tam spousta místa, rozlehlá zahrada, dětské hřiště, gril… A kdoví, třeba tam nebudu úplně sám a někoho potkám…?“ napsal Horký.

Přesto je ale optimistický. „Letos v létě jsme se všichni společně stali součástí důležité akce, která ukázala, že naše společnost funguje, že se nám nedá jen tak věšet bulíky na nos. Ukázali jste, že nejsme národ jen samých čecháčků, poseroutků a lakomců. Za to Vám všem mnohokrát děkuji. Bylo to perné, ale ve Vaší společnosti nádherné dobrodružství. Za sebe prohlašuji, že to mělo smysl a stálo to za to,“ uvedl.

Akce reagovala na soukromé oslavy, které v prostorách Pražského hradu pořádají podřízení Miloše Zemana. „Na začátku bylo moje naštvání nad papalášismem hradních úředníků pořádajících v prostorách Hradu svoje narozeniny. Na začátku také byla s tím spojená vrchnostenská bohorovnost, že … přece se na podobnou akci může složit každý…! Ok, zkusíme to. Chci víc než protest. Chci akci, co bude hodna místa, jakým je Pražský hrad. Proto nepořádám a priori politický mítink, nepořádám agitku proti někomu ani pro někoho. Na pódiu nebude do mikrofonu řečnit žádný politik, i kdybych mu sebevíc fandil, i kdyby mi sebevíc vadil,“ vysvětloval tehdy Horký. Crowdfundingová sbírka byla velmi úspěšná.

Není zde článek celý?