Chovanec: Policie nebude řízena na zakázku, Pilný musí prošetřit finanční správu

Ministr vnitra Milan Chovanec se pro deník FORUM 24 vyjádřil k aktuální nahrávce zveřejněné na twitterovém účtu Skupina Šuman. Garantoval, že řízení policie se nebude podobat fungování Finanční správy, která podle něj zjevně fungovala na zakázku.

„Jsem z obsahu této nahrávky šokován. A chci nahlas říci, že práci nezávislé policie nebude nikdo řídit tak, jak je zřejmě řízena Finanční správa. To znamená na zakázku. Pan ministr Pilný by měl fungování svých podřízených důkladně prověřit, i přesto, že ho do funkce vynesl pan Babiš,“ řekl deníku FORUM 24 Chovanec.

Šéf ANO na nahrávce hovoří o opavské firmě FAU, která skončila po zásahu Finanční správy v konkurzu. FAU má sklad v areálu Prechezy, která patří do holdingu Agrofert, který donedávna Babišovi patřil. Hospodářské noviny tento týden napsaly, že soud postup daňové správy označil za nezákonný.

„Ty naši klekli na tu FAU Přerov, takže ta je v insolvenci, obstavené účty, vagony,“ říká Babiš na nahrávce, která má necelou minutu. Není jasné, kdy a s kým na ní Babiš mluví. Do insolvence se FAU dostala loni v říjnu, o dva měsíce později ji soud poslal do konkurzu. Babiš byl tehdy ministrem financí.

„Já jsem zprivatizoval Prechezu roku 97 a oni před privatizací prodali tu vlečku nějaké firmě. Takže vlečka v mojí chemičce patří těm zmrdům,“ uvedl také Babiš na nahrávce. Zmínil i podnikatele Tomáše Pitra, který byl zmiňován v souvislosti s obchody FAU v médiích. „Teďka to koupil Pitr a samozřejmě jdeme po nich. Je to zločinecká banda, která dluží státu na daních asi 200 milionů korun,“ řekl Babiš na nahrávce.

Není zde článek celý?