Čína obvinila Japonsko z pokusu očernit její armádu

Čína napomenula Japonsko v souvislosti s publikací v Bílé knize o obraně za rok 2017 „pomlouvačné a lživé“ informace o ČLR, prohlásil oficiální mluvčí ministerstva obrany ČLR Wu Qian.

Japonsko uveřejnilo v úterý svou Bílou knihu za rok 2017, v níž podle prohlášení čínské strany bylo 34 stránek z 560 věnováno „neodpovědným poznámkám o národním obranném systému Číny“.

„Informace o Číně obsažená v japonské Bílé knize, kterou uveřejnilo MO této země 8. srpna, oplývá neměnnými otřepanými šablonami, a také údaji, které záměrně očerňují Lidovou osvobozovací armádu ČLR a otevřeně klamou mezinárodní společenství. Čínská armáda rozhodně vystupuje proti tomu a už zaslala japonské straně patřičné napomenutí“, cituje Wu Qiana prohlášení na webových stránkách MO ČLR.

Podotkl také, že Japonsko ve své Bílé knize obviňuje Čínu z pokusů změnit status quo v oblasti Jihočínského a Východočínského moří. „Ve skutečnosti ale právě japonská strana se pokouší změnit status quo a vyvolává znepokojení mezinárodního společenství“, prohlásil Wu Qian.

Podle jeho slov právě Japonsko porušuje status quo a stabilitu v regionu tím, že neustále stupňuje zbrojení a uskutečňuje cílevědomé bojové rozvinutí sil.


Není zde článek celý?