Čína obvinila USA z protekcionismu kvůli zahájení obchodního vyšetřování

Čína vyslovila rozhodnou nespokojenost kvůli obchodnímu vyšetřování, jež zahájily USA ohledně porušení Čínou práva na intelektuální majetek, a označila ho za „jednostranné a protekcionistické.“

USA zahájily 18. srpna oficiální vyšetřování proti vládě ČLR kvůli porušení práva na intelektuální majetek. Vyšetřování má zjistit, jestli jsou akce, politika nebo praxe čínské vlády v oblasti transferu technologií, intelektuálního majetku a inovací nespravedlivé, diskriminační nebo zatěžující, a omezují obchod USA.

„Americká strana ignoruje principy WTO a zahájila obchodní vyšetřování vůči ČLR na základě vlastní legislativy, což je nezodpovědné, obvinění proti Číně také nejsou objektivní. Čínská strana vyslovuje rozhodnou nespokojenost tímto jednostranným, protekcionistickým způsobem,“ praví se v zprávě čínského ministerstva obchodu.

Ministerstvo vyzvalo USA, aby respektovaly fakta a principy vícestranného obchodu. Prohlásilo rovněž, že si ponechává právo na podniknutí všech potřebných opatření na ochranu svých zákonitých zájmů.


Není zde článek celý?