Čunek by bral nejen Babiše, ale i Dědka. Říká, že vláda, kde seděl, byla špatná

Lidovec Jiří Čunek se usilovně přibližuje v Babišovi. V rozhovoru pro aktuálně.cz učinil symbolické pokání. Řekl, že Babiš má pravdu. Vláda Mirka Topolánka, ve které byl Čunek místopředsedou, byla prý velice špatná a Čunek nešťastný. „Dobu našeho spojenectví s Topolánkovou ODS a Bursíkovými zelenými nevidím vůbec růžově. Působení Topolánkova kabinetu vnímám zpětně celkem negativně,“ řekl Čunek.

S povolební spoluprácí s Babišem by souhlasil. Majitel ANO prý „respektuje racionální argumenty kolegů“. O tomto respektování argumentů by mohl vyprávět například Čunkův stranický šéf Pavel Bělobrádek. Ten před časem v Otázkách Václava Moravce řekl, že Babiš jeho a další politiky při schůzích za zavřenými dveřmi oslovuje výrazy, které obvykle popisují ženské pohlavní orgány.

Jiří Čunek připustil také spolupráci s Daliborem Dědkem, miliardářem, který nyní nastoupil ke STAN, ale dlouhodobě se profiluje jako fanoušek Babiše. Na tiskovce STAN se dokonce přeřekl a prohlásil, že chce, aby zvítězilo hnutí ANO. „Určitě vnímám pana Dědka jako pozitivní postavu,“ řekl Jiří Čunek.

Zdá se, že síť spolupracovníků má Babiš v ostatních stranách celkem pevnou.

Není zde článek celý?