Čunek už nepokrytě kope za Babiše: Vyšetřovatelé prý účelově vstoupili do voleb

Neúspěšný kandidát na předsedu lidovců Jiří Čunek se vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo. Podle jeho slov udělali vyšetřovatelé chybu, když případ otevřeli před parlamentními volbami a výrazně tak zasáhli do politického boje. Kontroverzní politik, který se netají sympatiemi k Andreji Babišovi, také poznamenal, že možné jmenování předsedy hnutí ANO premiérem, které deklaroval prezident Zeman, je naprosto v pořádku.

Senátor pro regionalnitelevizi.cz řekl, že si je jistý, že celá kauza je načasována. „Mě jako člověka, který je v politice dlouho a sám to zažil, nikdo nepřesvědčí, že to není naschvál,“ řekl Jiří Čunek. I přesto se však podle něj Babiš dokáže z nepříjemné situace dostat.

„Před deseti lety by to bylo jinak,“ myslí si hejtman Zlínského kraje. „Jsem přesvědčen, že naše policie i státní zástupci nejsou ještě vůbec v té kondici, aby se dalo věřit tomu, že ty věci, které říkají a jitří, jsou opravdu tak, jak se jeví,“ vznesl vážné obvinění Čunek.

Podle něj policie účelově začala kauzu prošetřovat právě v této době a měla se zachovat jinak. „Vyšetřovatelé mohli počkat na listopad a pak tu kauzu otevřít, a ne takto velmi očividně vstupovat do voleb,“ myslí si člen KDU-ČSL.

Jmenování premiérem, o kterém hovořil prezident republiky, by se Babišovi prý vzdálit nemělo a slova hlavy státu jsou podle lidoveckého politika v naprostém pořádku. „Se Zemanem souhlasím, my bychom si měli zvyknout na to, že jestliže je někdo trestně stíhán nebo je obviněn, tak to ještě pořád nic neznamená. Dokonce jsme zjistili, že nic neznamená ani obžaloba,“ řekl Čunek v rozhovoru.

Není zde článek celý?