Das Bild: ministra zahraničí SRN žádají o vysvětlení ohledně schůzky s Putinem

V Křesťanskodemokratické unii (CDU) Německa chtějí vědět, o čem hovořil ministr zahraničí SRN Sigmar Gabriel s Vladimirem Putinem v průběhu jejich schůzky 2. června v Petrohradu, píšou noviny Das Bild.

„Není jasné, co konkrétně projednávali v průběhu červnové schůzky. Byly mezi posuzovanými tématy evropská energetická politika a Severní proud?“, ptá se Jürgen Hardt, který ve frakci CDU ve spolkovém sněmu odpovídá za zahraniční politiku.

Podle jeho slov nebyla večeře s Putinem v jeho rezidenci Gabrielovou osobní záležitostí.

„Chápal tehdy Gabriel, že jeho stranický přítel a rádce Gerhard Schröder si plánuje sehnat dobré zaměstnání v ruské státní společnosti?“, ptá se Hardt a žádá ministra zahraničí o vysvětlení.

Jde o to, že bývalý spolkový kancléř SRN Shcröder uchází o místo v řídící radě společnosti Rosněfť. Podle informace novin byl Schröder přítomen červnové schůzce Putina s Gabrielem.

Ruský prezident a ministr zahraničí SRN se setkali v rámci Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra. Bylo oznámeno, že oba politici projednali otázky dvoustranných rusko-německých vztahů.


Není zde článek celý?