Do Aleppa se vracejí běženci, Německo stahuje zlaté rezervy, Rusko čeká rekordní sklizeň a další krátké zprávy

1; USA zastavují vydávání víz po celém Rusku. V Moskvě slíbili, že po pozorném prostudování amerického postupu popřemýšlí nad možnými odvetnými kroky.

2; Mučení v oděském nápravném zařízení. Generální prokuratura Ukrajiny zveřejnila kruté záběry. Tisková mluvčí generálního prokurátora Ukrajiny Larisa Sargan zveřejnila video zachycující mlácení vězňů v oděské věznici.
3; V USA byl obviněný odsouzen k trestu smrti navzdory důkazům o jeho nevině. Uskutečnění rozsudku bylo stanoveno na úterý večer a těsně před výkonem pozastaveno.
4; Kdo nevěří ve světlou budoucnost Ukrajiny, je Rusák. Orwell, Zamjatin a Huxley už nepláčou a v hrobech se neobracejí. Už by to ani nemělo smysl.
5; Amerika – zavřeno. Zastavením vydáváním víz se Američané střelili do vlastní nohy. Mířili na Rusko a trefili vlastní pátou kolonu. Američané si mysleli, že komplikují život svým nepřátelům a ve skutečnosti „bombardovali“ své stoupence. V Článku jsou obsažena zajímavá data o podílu světových destinací, kam proudí ruští turisté. Česká republika se svými 2,7 % řadí na 11. místo před takové turistické velikány jako Kypr (2,5 %), Francie (2,2 %) nebo Bulharsko 2,2 %). Z evropských zemí jsou na tom lépe jen Finsko (6,1 %), Německo (4,9 %), Španělsko (4,7 %), Řecko (4,7 %) a Itálie (4,1 %).
6; V křížovém tažení proti Rusku Evropa s Amerikou nesouzní. Amerika se snaží zatáhnout Evropu do svého tažení proti Rusku.
7; Co se děje v obci Zajcevo? Byla zveřejněna reportáž z fronty. Zajcevo zůstává jedním z nejžhavějších bodů ve válce v Donbasu.
8; Ruský letecký průmysl představí v roce 2019 technické parametry rychlostního bojového vrtulníku pro ruské letectvo.
9; Situace v Doněcké republice: Poziční boje, ukrajinské ozbrojené síly používají tanky, houfnice, bojová vozidla pěchoty a minomety. Rozvědka zaregistrovala přisouvání munice, paliv a maziv.
10; Zkouška odolnosti ukrajinského obyvatelstva. Už třetí rok za sebou prorokují ukrajinští experti místním úřadům těžký podzim a krutou zimu.
11; Nové speciální oddíly jsou vytvářeny po celé Sýrii za účasti ruských vojenských poradců. Za účelem odporu proti teroristům a jejich spícím buňkám na osvobozeném území Sýrie byly vytvořeny speciální oddíly.
12; Trump převléká kabát. Trump se dostal k moci tím, že slíbil navrácení vojáků do vlasti, zahradit cestu migrantům a vrátit výrobu ze zahraničí do USA. Splní něco z toho?
13; Na severozápadě Ingušska byl vyhlášen režim protiteroristické operace. Opatření platí pro okolí města Psedach v Malgobeckém okrese.
14; Vízový spor USA a Ruska je nové kolo studené války, píší The Times. Pozastavení vydávání neimigračních víz do USA ruským občanům je charakteristický krok v duchu studené války.
15; I my dostaneme svoji zeď. Trump pohrozil, že uzavře zastoupení USA. Projekt navození normálních vztahů s Ruskem, který byl hlavním tématem jeho volební kampaně, se nyní zasekl kvůli Kongresu a vládě.
16; „Klidná“ Evropa. Bylo zveřejněno srovnání úrovně teroristické hrozby pro jednotlivé země Evropy. Nejvyšší míru ohrožení vykazují Francie, Nizozemsko, Velká Británie a Španělsko, nejnižší míra ohrožení je na Slovensku, v Lotyšsku a v Polsku. Relativně dobře jsou na tom ještě Česká republika, Finsko, Slovinsko, Chorvatsko, Portugalsko či Irsko. Některé země (Rakousko, Německo, Řecko) údaj nezveřejňují.
17; Postupující ukrajinizace: Kolik pomníků bylo v USA strženo za poslední týden? Jih USA se otřásá. Ohrožen je i gigantický reliéf na svahu Stone Mountain.
18; Už jsou známy Trumpovy základní cíle v Afghánistánu. Trump se obrátil k národu ohledně války a vítězství v Afghánistánu.
19; Američané odhalili v daňových rájích 75 % národního důchodu Ruska. Rusové drží v daňových rájích velký objem nepřiznaných financí, který je roven zhruba 75 procentům národního důchodu.
20; Hlavní je začít… V USA už požadují likvidaci pomníku Billa Clintona. Bourání pomníků je nakažlivé. Začít je snadné, ale skončit obtížné.
21; Ministerstvo zemědělství Ruské federace prognózuje v roce 2017 rekordní sklizeň obilí. Ministerstvo očekává letos sklizeň 110 milionů tun.
22; Jižní Kurily se stávají teritoriem průkopnického vývoje. Budou zde vytvořeny vysoce technologizované podniky na zpracování ryb včetně účasti japonských investorů.
23; Ve Švédsku proběhl pochod mrtvol. Tváře a oděvy účastníků přehlídky vypadaly natolik věrohodně, že mohly těžko vyvolat cokoli jiného než odpor.
24; Velvyslanectví USA navrhuje Rusům, aby si americká víza vyřizovali na Ukrajině a v Gruzii. Zákon USA nezakazuje ruským občanům podávat žádosti o vízum v jiných zemích, vysvětlili na velvyslanectví.
25; V podniku GAZ spáchal propuštěný pracovník masakr, při kterém umírali lidé. Dnes dopoledne přicházely znepokojivé zprávy z Nižního Novgorodu.
26; V USA propustí velitele flotily, za jehož působení došlo ke dvěma smrtelným nehodám. Odvolání velitele sedmé flotily je důsledkem srážky torpédoborce John McCain s civilním plavidlem.
27; Ve Vyšetřovacím výboru Ruské federace informovali o okolnostech masakru v podniku GAZ. Podle předběžných zpráv byl čin spáchán z pohnutek žárlivosti.
28; V Kyjevě rozhazovala polonahá „aktivistka“ Femen bonbóny Roshen z podstavce zrušeného Leninova pomníku. Akce měla představovat americkou sochu svobody symbolizující obohacení Porošenka.
29; Vyšetřovatelé požádali soud o domácí vězení pro Serebrennikova. Režisér je obviňován z organizování podvodu ve zvláště velkém rozsahu.
30; V Ingušsku byli zlikvidováni členové malgobecké bandy. Bandité se podíleli na celé řadě zločinů teroristické povahy.

31; Bělorusko zve Ukrajinu na společná rusko-běloruská vojenská cvičení „Západ 2017“. Běloruské ministerstvo obrany pozvalo na cvičení pozorovatele ze sedmi zemí, ale také zástupce OBSE a NATO. Průběh rusko-běloruských cvičení budou sledovat dva ukrajinští pozorovatelé.
32; Parubij slíbil vyvěšení ukrajinské vlajky nad Sevastopolem, Doněckem a Luganskem. Dnes si na Ukrajině připomínají den vlajky. Předseda Nejvyšší rady v tento den samozřejmě zmínil věčného nepřítele – Rusko.
33; Generální prokuratura Ukrajiny obvinila Žirinovského z financování terorismu. Aby obhájil svou existenci, „vynalézá“ ukrajinský úřad stále nové „teroristy“ v sousedních zemích.
34; Ukrajinská armáda vrací do zóny ATO raketovou divizi, která sestřelila Boeing MH17. Na Donbas přijíždí 3. divize 156. protivzdušného raketového pluku (vojenská jednotka A-1402).
35; Podařilo se nám zastavit občanskou válku v Sýrii, říká Šojgu. Ruský ministr obrany připomněl důležitost oddělení umírněné opozice od teroristů a zavedení zón deeskalace.
36; Ruští okupanti se bojí ukrajinské vlajky jako „čert kadidla“. Prezident Ukrajiny nalezl nové mytické zbraně proti „ruským okupantům“, ale příklad uvedl krajně nezdařilý.
37; Ozbrojenci ukrajinské armády okrádají a terorizují obyvatele okupovaného Dzeržinska. Pod záminkou „dobrovolné“ pomoci ukrajinským „ochráncům“ zabavují obyvatelstvu potraviny a majetek.
38; Zamkněte se v pracovnách a nevycházejte! Byly zveřejněny podrobnosti z masakru v podniku GAZ. Při zatýkání zločince museli policisté použít služební zbraně, protože se muž pokoušel na policisty útočit.
39; Nácvik přehlídky na Den nezávislosti v Kyjevě. Dnes v centru Kyjeva proběhl nácvik přehlídky věnované tzv. Dni nezávislosti.
40; Diverzní skupiny nepřítele aktivizovali v Doněcké republice svou teroristickou činnost, zvláště v okolí Mariupolu.
41; Soud umístil Serebrennikova do domácího vězení. Byly zveřejněny podrobnosti medializovaného případu. Soud souhlasil s argumenty vyšetřovatelů, kteří tvrdili, že režisér může ovlivňovat svědky a uprchnout.
42; Ukrajinští diverzanti se stali obětí vlastní miny v Doněcké republice. Velitel 28. brigády se pečlivě snaží utajit tuto skutečnost před nadřízeným velením.
43; Rusko už pátý měsíc za sebou vede v dodávkách ropy do Číny. Tentokrát dodalo 4,97 tun suroviny.
44; Pod ochranou ruských vojáků se do Aleppa vracejí běženci. Byla zveřejněna reportáž ze Syrské arabské republiky.
45; U Kyjeva je „ke Dni nezávislosti“ instalována scéna s mapou Ukrajiny bez Krymu a Donbasu.
46; Ukrajinští hokejisté Eduard Zacharčenko a Vladimir Varivoda byli diskvalifikováni ze všech soutěží kvůli tomu, že na základě dohody „odevzdali“ zápas s Jižní Koreou.
47; Ukrajina má v úmyslu zpřísnit pravidla vstupu pro občany Ruské federace. Vízový režim se zavádět nebude, ale objeví se jiná omezení.
48; Ukrajina je v čele celé planety. Za léta své nezávislosti dosáhla Ukrajina světového rekordu v pádu svého HDP. Za posledních 25 let se ukrajinský HDP snížil o 35 %. Srovnatelný pád vykázala ještě Moldávie (-29 %) Gruzie (-15,4 %). Na opačném konci žebříčku stojí Čína, která za stejnou dobu zvýšila svůj hrubý domácí produkt na desetinásobek.
49; Po zatčení režiséra Serebrennikova bylo zadrženo ještě několik dalších lidí. Mezi nimi i asistentka uměleckého vedoucího „Gogol centra“.
50; Ukrajina zesiluje blokádu Donbasu, říká Gryzlov. V říjnu 2017 vyprší tříletá platnost ukrajinského zákona o zvláštním statusu Donbasu.
51; Páníček přijel… Šéf Pentagonu přijel do Kyjeva. Ministr obrany USA James Mattis dorazil do Kyjeva, kde je naplánována je účast na přehlídce u příležitosti Dne nezávislosti Ukrajiny.
52; V Minsku se domluvili na přerušení palby v Donbasu. V Minsku byl dohodnut režim přerušení palby před začátkem nového školního roku.

53; Očekáváme už i daň ze vzduchu. Na Ukrajině se za příjem považuje i výnos z prodeje starých věcí. Občané Ukrajiny dostali další důvod pro nespokojenost.
54; To není správné… Šéf SBU Vasilij Gricak vyzval Ukrajince, aby nejezdili do Ruska za výdělkem.
55; Vojenský tribunál Doněcké republiky odsoudil obyvatele Děbalceva k 11 letům vězení za špionáž ve prospěch Kyjeva. K jeho úkolům patřilo shromažďování a předávání informací o přesunech vojenské techniky ukrajinské straně.
56; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády shořelo v obci Spartak jedenáct domů. Navzdory obětavé práci hasičů a snaze místních obyvatel utrpěly stavby velké škody.
57; Německo získalo zpět své valutové rezervy. Bundesbanka v předstihu dokončila plánovaný návrat části zlatých rezerv ze zahraničí. Polovina zlatého pokladu ale nadále zůstane v rezervní bance New Yorku a v Bank of England.
58; Za zvuku hymny vyvěsili nad Damaškem ruskou vlajku:

59; Nečinnost Kyjeva v otázce zvláštního statusu Donbasu ohrožuje mírový proces, hlásí ministerstvo zahraničí Doněcké republiky. Podle výsledků posledních setkání se účastníkům politické podskupiny nepodaří učinit žádný pokrok při jednání o klíčových otázkách.
60; Američtí diplomaté na Kubě hlásí poranění mozku v důsledku akustických útoků, říká Státní department. Řada pracovníků amerického velvyslanectví v Havaně byla vystavena akustickému útoku s využitím speciálních přístrojů.
61; USA mohou přehodnotit své rozhodnutí o vydávání víz ruským občanům. Zástupce šéfa diplomatické mise USA v Rusku Anthony Godfrey vyjádřil naději, že omezení ohledně vydávání víz Rusům je dočasné.
62; Proti bývalému ministrovi financí bylo zahájeno trestní stíhání. Před týdnem Aleksašenka zadrželi v Domodědovu s řády, na které se vztahuje zákaz vývozu. Poté jej propustili a on odletěl do Ameriky.
63; Porošenkův syn vyhrál výběrové řízení na zájezd do Singapuru za státní peníze.
64; Minus jedna miliarda dolarů pro rodinné rozpočty Ukrajinců. V Radě federace komentovali možné zpřísnění pravidel pro vstup na Ukrajinu. Rusko zcela jistě odpoví na podobný krok Kyjeva.
65; SkyNews: Ukrajina je korupční centrum a překladiště teroristů Islámského státu na cestě do Evropy. Televizní stanice SkyNews uskutečnila výzkum, jehož výsledkem se stal fakt, že Ukrajina se stala přístavem pro teroristy.
66; Porošenkova slova o přezbrojení armády je krycí legenda, říká expert. Vojenský expert si všiml, že je to už osmé Porošenkovo prohlášení podobného rázu.
67; V Súdánu byl nalezen mrtev ruský velvyslanec. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na súdánské úřady.
Zdroj: rusvesna.su
Zpracovala: Božena Weitingerová
Foto: YouTube.com

loading…

Není zde článek celý?