Do Francie se vrátilo přes 270 ozbrojenců ze Sýrie a Iráku

Přes 270 Francouzů, kteří bojovali na straně ozbrojenců v Sýrii a Iráku, se vrátilo zpět na území Francie, uvedl ministr vnitra páté republiky Gérard Collomb v rozhovoru pro týdeník Journal du Dimanche.

„Informace o zabitých Francouzech je velmi těžké ověřit. Co se týče těch, kteří se vrátili, tak jsme zaznamenali 217 dospělých a 54 mladistvých,“ uvádí list odpověď Collomba na otázku, kolik francouzských teroristů bylo zabito v Sýrii a Iráku a kolik se jich vrátilo zpět do vlasti.

Ministr vnitra rovněž podotkl, že teroristická hrozba nadále zůstává velmi vysoká. „Dvakrát byl útok namířen na Elysejská pole a od začátku tohoto roku naše služby zabránily sedmi útokům,“ uvedl ministr.

Dále dodal, že se soudy zabývají případy těch Francouzů, kteří se vrátili ze Sýrie a Iráku, a na některé z nich již byla uvalena vazba.

Collomb rovněž zmínil další hrozby, mezi něž patří lidé, kteří dostávají rozkazy ze zahraničí, a to i od teroristické organizace Al-Káida, nebo lidé, kteří nejsou přímo spojeni se Sýrií, ale jsou pod vlivem propagandy.


Není zde článek celý?