Dřevěný kostel v Třinci zřejmě někdo zapálil. Policie zadržela dva podezřelé

V třinecké části Guty v noci z 1. na 2. srpna shořel dřevěný kostel z 16. století. Významná památka byla prakticky zničena. Škody půjdou podle předběžných odhadů do desítek milionů. | FOTO:

Policie má dva podezřelé, kteří by mohli stát za požárem historického kostela v Třinci-Gutech. Kriminalisté je podezřívají ze žhářství a možná i obecného ohrožení. Informoval o tom ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel. Policie zatím podle něj nikoho neobvinila, ale zřejmě obvinění vznese v odpoledních hodinách. Dřevěný kostel ze 16. století v Gutech shořel v noci na středu. Plameny stavbu prakticky celou zničily.

Policie zadržela v souvislosti s požárem historického kostela v Třinci-Gutech dva podezřelé. Podezřívá je ze žhářství a možná i obecného ohrožení. Na tiskové konferenci v Ostravě to ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel. Policie zatím podle něj nikoho neobvinila, ale v nejbližších hodinách zřejmě obvinění vznese. Podrobnější informace o podezřelých kriminalisté nechtěli sdělit.

Dřevěný kostel ze 16. století v Gutech shořel v noci na středu. Plameny stavbu prakticky celou zničily. Téměř nedotčený zůstal pouze kříž stojící těsně vedle věže kostela. Při požáru nebyl nikdo zraněn, hmotné škody půjdou podle prvotních odhadů do desítek milionů korun.

Podle letopočtu vytesaného v portálu je možné, že kostel v Gutech byl postaven roku 1563, mohl ale být ještě starší. V letech 2012 až 2014 byl kostel zrekonstruován za 4,3 milionu korun.

Mluvčí ostravsko-opavské diecéze ve středu řekl, že by mohla vzniknout replika kostela, stejně jako v případě kostela svaté Kateřiny v Ostravě-Hrabové, který vyhořel v roce 2002.

Není zde článek celý?