Drzá Klára jde do politiky: Snad se Čapí hnízdo nezamete pod koberec, doufáNež se Klára Novotná rozhodla, že se bude v první řadě zajímat o politiku, podnikala s kosmetikou. Poté však Andrej Babiš přišel s elektronickou evidencí tržeb a vzniklo první naštvané video „Drzé Kláry“. Několik měsíců nato se slečna z Plzně rozhodla, že chce ovlivňovat politiku víc než jako aktivistka. Stala se proto součástí nově vzniklé strany Radostné Česko, kterou založil podnikatel Boleslav Buzek. Jak se hodlá v nové roli „vypořádat“ s tím, co jí na současné situaci v České republice vadí, prozradila v rozhovoru pro FORUM 24.

Kláro, chystáte se do politiky. Co bylo impulzem se do toho pustit?

Hlavním impulzem bylo nutkání, aby se něco změnilo. Naše vláda je teď spíš pro smích, než aby ji lidé brali vážně.

Jaké má Radostné Česko plány a čím hodláte přispět vy?

Radostné Česko má mnohem větší plány než jen zrušení EET, kterému se věnovalo od počátku svého působení. Například regulaci protikuřáckého zákona, snížení byrokracie, zvýšení prevence ve zdravotnictví a mnoho dalšího.
Chci pomoci starým lidem vrátit důstojnost, podnikatelům svobodu a ostatním lidem spokojenost. Všechno máme napsáno na našich stránkách www.radostnecesko.cz.

Jak bude vaše strana oslovovat voliče a s jakým výsledkem ve volbách byste byli spokojeni?

Oslovovat budeme pomocí sociálních síti, billboardů, médií a více méně všemi dostupnými prostředky. A samozřejmě čím více hlasů získáme, tím více budeme spokojeni.

Jaký je váš názor na kauzu Čapí hnízdo a myslíte si, že nezapadne jako některé další?

Kauza Čapího hnízda se už pomalu začíná dostávat i mezi běžné občany a i někteří Babišovi voliči uznávají, že s ním není něco v pořádku. Tak doufejme, že se to ,,nezamete pod koberec“.

Setkala jste se osobně s Andrejem Babišem. Myslíte si, že by byl schopen zatáhnout do podvodu i svou rodinu?

Myslím si, že Andrej Babiš je psychopat, který je schopen všeho.

Podali jste s pány Buzkem a Bábkem na exministra financí trestní oznámení kvůli podněcování k nenávisti vůči živnostníkům. Co se s ním nyní děje?

Já osobně mám od policie vyjádření, že se případem budou zabývat v Praze. Podrobnější informace zatím nemám.

Jste z Plzně. Jak lidé mimo hlavní město vnímají nebezpečnost Andreje Babiše?

U nás v Plzni neznám nikoho, kdo by Babiše podporoval nebo s ním souhlasil. Naopak se setkávám s velkou nesympatií vůči němu.

Kdo vás, jako Radostné Česko, platí?

Nikdo nás neplatí. Radostné Česko na rozdíl od ostatních politických stran vzniklo zespoda. Od obyčejných lidí. Většinu politických stran založil nějaký oligarcha. Proto si myslím, že máme velkou šanci uspět.

Není zde článek celý?