EU rozšířila seznam sankcí proti Rusku kvůli situaci se Siemens

Evropská unie zapsala do sankčního seznamu tři ruské občany a tři právnické osoby, údajně kvůli dodávkám turbín Siemens na Krym. Praví se to na webu Rady EU.

„EU přidala tři ruské občany a tři společnosti napojené na dodávku plynových turbín na Krym do seznamu osob, proti kterým platí omezovací opatření v souvislosti s činy, jež podkopávají územní celistvost, suverenitu a nezávislost Ukrajiny,“ praví se v zprávě.

Dál se upřesňuje, že do seznamu byl zařazen náměstek ministra energetiky Andrej Čerezov a šéf oddělení tohoto ministerstva Jevgenij Grabčak, generální ředitel společnosti Těchnopromexport Sergej Topor-Gilka a společnost Interavtomatika.

Předtím navrhlo Německo EU rozšíření protiruských sankcí kvůli skandálu s koncernem Siemens.

Německý koncern Siemens učinil prohlášení, že všechny jeho čtyři turbíny určené pro Tamaň byly dodány na Krym protizákonně. Společnost navrhla, že zruší smlouvu a odkoupí je zpátky. Siemens také hodlá zrušit vztahy s ruskými firmami, které dodávají zařízení pro elektrárny, a pozastavit dodávky v rámci platných smluv s firmami kontrolovanými státem.


Není zde článek celý?