Exministr za ANO na kandidátce Starostů. Skončil přitom pro neschopnost

Starostové a nezávislí mají na kandidátce další zajímavé jméno. Jak informuje server Aktuálně.cz, není jím nikdo jiný než bývalý ministr dopravy za hnutí ANO Antonín Prachař. Na kandidátce v Olomouckém kraji obsadil 22. místo. Z hnutí Andreje Babiše Prachař vystoupil v loňském roce.

Prachař pracuje pro město Přerov a Starostové doufají, že jim to ve městě přinese hlasy. Předseda STAN Petr Gazdík jeho kandidaturu vítá. „Jsme demokratické hnutí. Vítáme každého odborníka,“ uvedl.

Prachař podal rezignaci na post ministra poté, co byl s Babišem několik měsíců ve sporu. Babiš původně nechtěl, aby Prachař kandidoval do senátu. Skončil také kvůli rychlým a rozsáhlým personálním změnám v resortu dopravy. Ministr například vyměnil šéfa Českých drah Daniela Kurucze za Pavla Krtka, zamýšlel i rošádu v drážní inspekci.

Kritice neušly ani časté personální výměny v Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Prachař prohlásil, že v oblasti dopravy se hodně věcí podařilo, třeba zahájení výstavby dálnice D11. „Já jsem spokojený se svým účinkováním,“ řekl tehdy.

Prachař podle premiéra Bohuslava Sobotky nezvládal řešit problémy, které se na ministerstvu kumulovaly. Zmínil například otázku vedení Ředitelství silnic a dálnic nebo přípravu tendru na nového provozovatele mýtného systému. „Nový ministr musí s těmito oblastmi výrazně pohnout,“ sdělil Sobotka. Prachaře nahradil současný šéf resortu dopravy Dan Ťok.

Není zde článek celý?