Finanční správa odmítá, že likvidovala firmy na Babišův příkaz

Nová nahrávka, která se objevila na twitterovém účtu Julius Šuman, dokazuje, že Andrej Babiš za pomoci Finanční správy, které jako ministr financí šéfoval, zlikvidoval přinejmenším jednu firmu. FAU Přerov, o které se na nahrávce mluví a o níž informovala i některá média, měla stát v cestě oligarchově Agrofertu. Poslouchání Babišových rozkazů ovšem Finanční správa odmítá.

Podle Gabriely Štěpanyové, vedoucí tiskového a zahraničního protokolu Generálního finančního ředitelství, je spojení Babiše s Finanční správou zcela absurdní. „Finanční správa veškeré důkazy a argumenty sdělila Nejvyššímu správnímu soudu, který se tímto případem zabývá a dosud nerozhodl,“ napsala deníku FORUM 24 Štěpanyová. „Aby se Finanční správa mohla vyjádřit k podrobnostem daného případu, je nutné, aby jí daňový subjekt zbavil mlčenlivosti,“ dodala.

Přestože sám Babiš na nahrávce svůj tlak na FS přiznává, jeho bývalý podřízení raději mlží a snaží se vzbudit dojem, že fungují jako nezávislý kontrolní orgán. Tomu se však těžko věří, když se podíváme na kontrolu Babišových korunových dluhopisů, díky kterým se podle některých názorů mohl dopustit daňového úniku.

Není zde článek celý?