Fronta před americkým velvyslanectvím v Moskvě zmizela

Fronta žadatelů o americké vízum, která ráno vznikla před velvyslanectvím Spojených států v Moskvě, během poledne zmizela, uvádí zpravodaj RIA Novosti.

Úterý je poslední den, kdy budou vydávána víza před přestávkou do 1. září. Kvůli tomu se v devět hodin ráno před velvyslanectvím vytvořila dlouhá fronta z těch, kdo měl absolvovat pohovor nebo si již přišel pro vyřízené vízum (žádost o vízum se podává elektronicky). Mnozí lidé měli starost, že nestihnou dostat vízum před 23. srpnem, kdy velvyslanectví na neurčitou dobu pozastaví proceduru udělování nepřistěhovaleckých víz v celém Rusku. Prvního září tato procedura má být obnovena, ale pouze v Moskvě.

V souladu s pravidly žadatelé o vízum mají po registraci dorazit do diplomatické mise ve stanovený čas, ale špička většinou připadá na dopoledne. Po kontrole dokladů včetně výzvy k návštěvě velvyslanectví žadatel může vstoupit dovnitř budovy.

Během hodiny po otevření velvyslanectví ranní rozruch opadl, během poledne fronta zcela zmizela a před budovou stojí pouze televizní štáby. Zástupce velvyslanectví pro agenturu RIA Novosti uvedl, že v úterý sem přišli lidé, „kteří měli předem domluvené vízové pohovory“.


Není zde článek celý?