FSB odhalila skupinu, která vyráběla zbraně v centrálním Rusku a na Uralu

FSB přerušila činnost zločinné skupiny, která organizovala výrobu a prodej zbraní v Centrálním federálním okruhu a na Uralu.

Dva členy skupiny zadrželi při činu při pokusu o prodej střelné zbraně. Během prohlídek u nich doma bylo zabaveno 22 kusů ruských a zahraničních střelných zbraní, více než 150 nábojů různého kalibru, značný počet hlavních částí a také technologické zařízení pro tvorbu střelní zbraně a nábojů.

Zahájené trestní řízení podle paragrafu protizákonná výroba, předělávání a oprava střelných zbraní, jejich hlavních částí (s výhradou střelné zbraně omezeného účinku) a stejně nezákonná výroba munice, což vykonávala skupina osob na základě předběžné dohody.

FSB také poskytla videozáznam zadržení a prohlídek. Po zadržení bylo jednomu z předpokládaných členů skupiny zabaveno několik pistolí. Na záběry se dostala náprsní peněženka zadrženého, ve které byly mezi dokumenty vidět předměty s vyobrazením hákového kříže. Na videu z prohlídek bytu jsou kromě zbraní trofeje z dob Velké vlastenecké války, konkrétně německá vojenská uniforma a helma.


Není zde článek celý?