General Electric chce vyrábět rozvodné sítě v Rusku

General Electric uvažuje o možnosti lokalizace v Rusku výroby rozvodných sítí, uvádí se ve zprávě společnosti

GE a závod VN zařízení Elektroapparat podepsaly dohodu o plánech, zaměřenou na ohodnocení možnosti lokalizace výroby v Rusku elektrotechnického zařízení a komponentů pro komplex rozvodných sítí.

„Strany se dohodly, že zhodnotí perspektivy vytvoření společného podniku na výrobu VN zařízení na základně výrobních zařízení Elektroapparat, nacházejících se v Petrohradu.

Například se uvažuje o možnosti výroby vypínačů při použití fluoridu sírového, odpojovačů, nástrojových transformátorů a také zařízení relé ochrany a automatizace“, uvádí se ve zprávě.

Uvádí se, že lokalizace celé řady produktů třídy napětí do 750 kV umožní komplexní přístup k řešení úkolů modernizace a automatizace objektů ruské energetiky a systémů zásobování elektřinou podniků.

„Produkce společného podniku bude obsahovat více než 50 % složek, vyrobených v RF, což umožní pružný přístup k tvoření cen a řešení zadaných úkolů v běžných ekonomických podmínkách“, cituje tisková služba slova generálního ředitele Elektroapparatu Alexeje Gricajeva.


Není zde článek celý?