Generální konzul USA ve Vladivostoku označil snížení počtu zaměstnanců za tragédii

Snížení počtu zaměstnanců generálního konzulátu USA ve Vladivostoku se stalo lidskou tragédií jak pro uchazeče o víza, tak pro zaměstnance konzulátu, prohlásil generální konzul USA ve Vladivostoku Michael Keays.

„Dá se říct, že jsme svědky lidských tragédií jak ze strany lidí, kteří dnes žádají o víza, tak ze strany zaměstnanců, pro mnohé z kterých je toto opatření velmi bolestivým. Mají dnes znovu zahájit svoji profesionální dráhu,“ řekl Keays novinářům.

„Je to velmi smutná situace, do které jsme se nuceně dostali. Měl jsem propustit celou řadu velmi kvalifikovaných zaměstnanců, někteří z nich pracovali na konzulátu od jeho otevření v roce 1992. Ovlivňuje to samozřejmě negativně celou naši práci, jež se netýká pouze víz, ale také jiných úkolů, které plní náš konzulát,“ dodal.

V létě Moskva nařídila snížení počtu zaměstnanců v amerických diplomatických misích v Rusku o 755 lidí na 455 pracovníků. Takovým způsobem Moskva srovnala počet zaměstnanců amerického velvyslanectví v Rusku s diplomatickou misí RF v USA.

Poté USA pozastavily vydávání svých turistických víz v celém Rusku, od 1. září bude vydávání víz obnoveno, ale pouze na americkém velvyslanectví v Moskvě.


Není zde článek celý?