Generální tajemník Rady Evropy: Rusko musí zůstávat plnoprávným členem

Generální tajemník Rady Evropy Jagland Thornbjørn a francouzský prezident Emmanuel Macron se domnívají, že Moskva musí zůstávat plnoprávným členem Rady Evropy, píše se v oznámení generálního tajemníka po setkání ve francouzském hlavním městě.

Generální tajemník Rady Evropy je v současné době na návštěvě ve Francii.

„Současné vztahy s Ruskem musí být založeny na tom, že Ruská federace je a musí zůstávat plnoprávným členem Rady Evropy se všemi z toho vyplývajícími právy a povinnostmi,“ píše se v dokumentu, který byl dodán do RIA Novosti.

„Právo možnosti využít Evropský soud pro lidská práva je velice důležité pro ruské občany, stejně jako pro všechny ostatní členské státy Rady Evropy,“ uvádí se v oznámení.

Na konci června tohoto roku ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov informoval generálního tajemníka Rady Evropy Thornbjørna Jaglanda o rozhodnutí ruské strany, jednoho z hlavních plátců, o pozastavení platby příspěvku do rozpočtu RE za rok 2017 do obnovení pravomocí národní delegace v Parlamentním shromáždění Rady Evropy v plném rozsahu. Přitom Moskva oznámila, že bude pokračovat v plnění svých povinností, ke kterým se dříve zavázala konvencemi Rady.


Není zde článek celý?