HOAX: Muslimové zavraždili čtrnáctiletou dívku a naporcovali ji do kebabu

Českými médii se šíří manipulace o případu, kdy byla zavražděna školačka Charlene Downesové z Anglie. Tvrdí se v nich, že mladá školačka byla naporcována do kebabů. Ve skutečnosti k tomu však neexistují jakékoliv důkazy a soud v roce 2008 dvojici podezřelých propustil. HOAX sdílela nedávno například i kandidátka do sněmovny za SPD Julie Bakošová.

Charlene Downesová bylo v době jejího zmizení 14 let. Byla naposledy viděna v Blackpoolu v roce 2003. Tehdy se skutečně mělo za to, že za vraždou stojí majitelé kebab občerstvení Funny Boyz Ilyad Albattikhi a Mohamed Reveshi měl pomáhat s likvidací těla. V roce 2007 však byli oba propuštěni. I obnovené řízení v roce 2008 bylo zastaveno kvůli forezním chybám a z důvodu manipulace s nahrávkami. Nikdy totiž nebylo dokázáno, že v prodejně rychlého občestvení bylo jakékoliv mrtvé tělo. Soud tehdy neuznal ani nahrávky, ve kterých bylo údajně slyšet, Charleneovo tělo „šlo do kebabů“. S nahrávkami totiž bylo manipulováno, obhajoba také poukazovala na špatný přepis nahrávek i na to, že muži jen o smrti dívky žertovali. Soud tato tvrzení přijal. Oběma následně bylo přisouzeno odškodné za nespravedlivé odsouzení ve výši 250 000 liber.

Vyšetřování od té doby bylo vedeno i jiným směrem, 3. srpna vyšla v deníku Daily Mail zpráva, že policie zatkla jednapadesátiletého Nigela Lloyda a obvinila ho z vraždy dívky. Lloyd byl vězněn za zneužítí dvou dívek. Nigel Lloyd je bývalý majitel kavárny v Blackpool, i toho však policie propustila. Případ tedy nebyl nikdy uspokojivě vyšetřen.

Policie v roce 2013 vyhlásila odměnu 100 000 liber tomu, kdo pomůže vraždu dívky objasnit.

I když vražda nikdy nebyla majitelům občerstvení prokázána a soud je osvobodil pro nedostatek důkazů i jasné manipulace s důkazy, média stále pracují s verzí, že dívka byla rozkrájena do kebabu. V některých zdrojích se dokonce objevuje i informace, že v kebabech bylo nalezeno lidské maso, ačkoliv nic takového se ve skutečnosti nikdy nestalo.

Verze, které se šíří českými médii:

TV Nova

Vyšlo na webu Manipulátoři.cz.

Není zde článek celý?