I díky tajným nahrávkám se dostal k moci. Teď jiné ukazují, co je Babiš zač

Záznamy konverzací bývalého premiéra Petra Nečase s jeho současnou manželkou a dřívější nejbližší spolupracovnicí byly jedním z faktorů pádů tehdejší vlády. Vzniklé situace využil i Andrej Babiš, který se svou protikorupční rétorikou dokázal oblouznit dostatečný počet voličů, aby se dostal do parlamentu a posléze i do vlády. Nyní jsou nahrávky, které se objevují na internetu, oligarchovi proti srsti. Z pana bezchybného totiž dělají celkem slušného „grázla“.

Není pochyb o tom, že bývalý ministr financí je velmi zkušeným obchodníkem, ale jak postupně vystupuje na povrch, jeho umění netkví až tak v dobrém investičním čichu, ale především v umění diktovat. Několik firem získal v rámci takzvaného nepřátelského převzetí, další podnikatele „přesvědčil“, že je v jejich zájmu spolupracovat s Agrofertem.

Ačkoliv to většinou končilo pro bývalé majitele společností, které se rozhodly spolupracovat s druhým nejbohatším člověkem v České republice, velmi špatně, nikdo nahlas nemluvil. Všichni se báli a dodnes se většina z nich nechce na téma Babiš vůbec bavit. Až takovým strašákem oligarcha pro mnohé je.

Proto twitterový účet Skupina Šuman, pojmenovaný po Burešově velícím důstojníkovi u Státní bezpečnosti, budí tolik rozruchu a neustále se diskutuje o pravosti nahrávek, které na internetu zveřejňuje. Samozřejmě, je zvláštní, že se najednou někdo nebojí a ukazuje Babišovu pravou tvář.

Pak je tu ale onen „morální problém“, zda je možné akceptovat, aby vznikaly tajné nahrávky kohokoliv, a také zda brát jejich obsah za průkazný materiál.

Pokud však majitel hnutí ANO nekřičel, když se notně využívaly odposlechy Nečase s Nagyovou, a tím je vlastně legitimizoval, měl by i nyní mlčet. Jediné, co by měl každý občan od Babiše slyšet, je vysvětlení, proč se mimo objektivy kamer a fotoaparátů chová jako novodobý mafián.

Po zveřejnění nové nahrávky, která ukazuje Babiše jako podnikatele s téměř neomezenou mocí, se tak chce říci: Jen víc takových Šumanů, snad otevřou oči zaslepeným.

Není zde článek celý?