Ivan Mládek: Když by si měl jít Babiš sednout, Zeman mu dá milost

Andreje Babiše považuje Ivan Mládek za schopného a inteligentního člověka s jasnou touhou po získání co největšího zisku. Proto prý nehrozí, aby se kvůli dotačnímu podvodu na Čapím hnízdě dostal exministr financí do vězení. A kdyby k tomu došlo, prezident Zeman mu podle Mládka zařídí milost.

Populární skladatel, hudebník a bavič v rozhovoru pro časopis Reflex vyjádřil své podivení nad tím, že tolik Čechů Babiše podporuje. „Logičtější by bylo, kdyby ministra financí, Slováka a neskutečného boháče Andreje Babiše závistivý Čecháček nevolil. Ale on ho volí,“ diví se Mládek, ale zároveň přichází s vysvětlením.

„Zavinily si to naše klasické politické strany tím, že zklamaly své voliče. Lidi asi důvěřují víc někomu, kdo umí miliardy vydělat, a ne tomu, kde je umí jen probendit, případně rozkrást,“ myslí si autor slavných hudebních hitů. Bývalého šéfa státní kasy vnímá jako muže, jehož hlavní ctižádostí je být co nejbohatší.

Současná situace kolem Čapího hnízda podle Mládka nemusí Babiše moc trápit, protože ho prý vězení nečeká. „Myslím, že si sednout nepůjde, určitě má všechno dobře právně ošetřené. A kdyby přece, tak mu u příležitosti nového zvolení udělí Miloš Zeman milost,“ má jasno umělec.

O prezidentovi si Mládek nedělá žádné iluze. „Podle mě Miloš Zeman jako chronický provokatér, recesista a exhibicionista vstoupil do sociální demokracie jenom proto, že na pravicovém pragmatickém hnojišti se stal kohoutem číslo jedna jeho celoživotní rival Václav Klaus,“ řekl Reflexu.

„Ne že by mi byl svými povahovými rysy a hlavně svým smyslem pro humor nesympatický. Kdyby uměl na něco hrát, bral bych ho do Banjo Bandu okamžitě, ale pro svou socanskou minulost má u nás dveře navždy zavřené,“ dodal Mládek.

Není zde článek celý?