Jágr se objevil na Čapím hnízdě. Požádal ho snad Babiš o pomoc?

Kvůli údajnému dotačnímu podvodu na Čapím hnízdě, díky kterému měl Andrej Babiš získat od Evropské unie 50 milionů, na něž neměl nárok, se nyní raději každý farmě vyhne. Ne tak Jaromír Jágr, dlouhodobý marketingový trumf bývalého ministra financí. Ten se na „Čapáku“ objevil i se svou partnerkou Veronikou Kopřivovou. O návštěvě dala vědět na sociální síti jak ona, tak Čapí hnízdo. Najednou však všechny fotografie Jágra v Babišově chloubě zmizely.

Hvězdný hokejista patří do „stáje“ Andreje Babiše již několik let. Pomáhal mu třeba v předvolební kampani, když v televizní reklamě chválil jeho Vodňanské kuře. Později se Jágr několikrát rád s bývalým šéfem státní kasy vyfotil, například, když mu přivezl svůj dres.

Nyní, když oligarchovi teče do bot, protože bude muset vysvětlit, proč podváděl při získání eurodotace, se na scéně opět objevuje světoznámá 68. Společně s přítelkyní Veronikou se Jágr vypravil na farmu, aby obdivoval zdejší lemury a zřejmě i něco víc. Babišovi by se tak silný hráč velmi hodil, aby mu pomohl získat zpátky důvěru lidí, kterým není jedno, když možný budoucí premiér nemá čistý štít.

Sám hokejista se ovšem nechce o celé situaci bavit. „Nemyslím si, že je slušné ptát se lidí, které osobně neznám, co dělají  ve svém soukromém čase nebo kde byli a podobně,“ napsal Jágr na dotaz deníku FORUM 24. Návštěvu nepopíral.

Podivné je, že ještě ráno bylo možné na facebookovém profilu Farmy Čapí hnízdo najít fotografii Jágra s personálem místního areálu, ale v průběhu dne už se zde nevyskytovala. Podobně jako na Instagramu sportovcovy partnerky Veroniky. To však Jágr vysvětlil. „Instagram Stories mizí po 24 hodinách,“ napsal a má v tom pravdu.

Proč se tedy Jaromír Jágr objevil na problémovém Čapím hnízdě, lze pouze spekulovat, ale je pravděpodobné, že se stane opět součástí Babišova plánu, jak oslnit veřejnost. Národem milovaný hokejista by přece nepodporoval nikoho nečestného.

Není zde článek celý?