Jandák pochválil šéfa Českého rozhlasu za podporu dezinformátorů

Nový člen Rady Českého rozhlasu Vítězslav Jandák si hned z počátku svého funkčního období udělal „očko“ u ředitele. Reného Zavorala totiž podpořil v jeho snaze legitimizovat snahy některých dezinformátorů, kteří již druhým rokem udělují ceny za „nezávislou žurnalistiku“.

Přestože Rada Českého rozhlasu odmítla jakkoliv řešit Zavoralovo angažmá v porotě Krameriových cen, kde vedle něj zasedá například šéfredaktor Babišovy Mladé fronty DNES, tedy jeden z nejzávislejších novinářů v republice Jaroslav Plesl, a jejíž zakladatelé patří mezi přední české dezinformátory, Jandák se svým postojem pochubil.

Podle bývalého poslance ČSSD a známého herce se nejedná o  nic podivného, ba naopak. „Já jsem chtěl poděkovat panu generálnímu řediteli, že se této mladé záležitosti také věnuje. Opravdu ta úroveň těch lidí je, myslím, velmi vysoká. Jsou to lidé, kteří mají za sebou velikou historii v žurnalistice. Takže stručně, děkuji pane řediteli. Jen houšť,“ řekl Jandák.

Jak se zdá, není třeba řešit, zda novinář píše pravdu, nebo bohapustě lže, ale je nutné ho podporovat jen za to, že svou práci dělá dlouho. Tento přístup je však naprosto neakceptovatelný pro každého, komu jde o objektivitu médií a vymýcení demagogie a propagandy, která se v nich často objevuje. Obzvlášť u autorů napojených na Asociaci nezávislých médií, potažmo Krameriovy ceny.

Člen rady veřejnoprávního rozhlasu stejně jako jeho ředitel, by měl být právě jedním z těch, kteří před takto nebezpečnými „novináři“ varují a nesmí takové rádobyžurnalisty adorovat ani chválit kohokoliv, kdo jejich počínání schvaluje a podporuje.

Není zde článek celý?