Japonsko a USA hovořily o důležitosti konstruktivního dialogu s Ruskem

Japonský ministr zahraničních věcí Taró Kono a americký ministr zahraničních věcí Rex Tillerson došli ke shodnému názoru o důležitosti pokračování dialogu s Ruskem, uvádí se v prohlášení japonského ministerstva zahraničních věcí, uveřejněném v pátek.

Rusku bylo věnováno zvláštní téma na setkání japonského ministra zahraničních věcí Taró Kono a amerického ministra zahraničních věcí Rexe Tillersona.

„Ministr Kono se dotkl otázky o svém prvním setkání s ruským ministrem zahraničních věcí Sergejem Lavrovem a o tom, že během tohoto setkání byl projednáván problém uzavření mírové dohody. Obě strany došly ke shodnému názoru, že právě tehdy, když je mezinárodní situace složitá, jsou důležité kontakty a dialog s Ruskem“, uvádí se v prohlášení.

Ve čtvrtek se ve Washingtonu konalo setkání formátu 2+2 ministrů zahraničních věcí a obrany USA a Japonska. Hlavními tématy byly otázky bezpečnosti a mezinárodní situace.

Za americkou stranu se setkání zúčastnili ministr obrany James Mattis a ministr zahraničních věcí Rex Tillerson a za japonskou stranu ministr obrany Icunori Onodera a ministr zahraničních věcí Taró Kono. Oba japonští ministři nastoupili do své funkce začátkem srpna.


Není zde článek celý?