Japonsko chce spolupracovat s Ruskem a Čínou v dodržování rezolucí o KLDR

Japonský premiér Šinzó Abe uvítal schválení nové rezoluce RB OSN zpřísňující sankce proti KLDR kvůli pokračujícím raketovým zkouškám a zdůraznil záměr japonské vlády spolupracovat se světovým společenstvím, zejména s Ruskem a Čínou, za účelem zajištění splnění bodů rezolucí.

Praví se to v komentáři japonského premiéra uveřejněném na portálu japonského MZV.

„Je to absolutně nepřijatelné, že KLDR ignoruje tvrdé protesty a varování ze strany světového společenství a pokračuje v provokačních aktivitách, včetně odpálení dvou mezikontinentálních balistických raket (MBR). Jasně to ukázalo (odpálení MBR), že se KLDR stává stále vážnější a reálnější hrozbou nejen pro (asijský) region včetně Japonska, ale také pro celé světové společenství,“ zdůrazňuje se v zprávě.

V souvislosti s tím vyzývá japonská vláda, aby byl „KLDR ukázán pevný záměr a jasné akce za účelem denuklearizace Korejského poloostrova“.

„Japonská vláda, jako vláda členské země RB OSN, hodlá i nadále těsně spolupracovat s USA a Jižní Koreou a také s dalšími zúčastněnými státy a rovněž hodlá těsně spolupracovat s Čínou a Ruskem za účelem zajištění splnění rezolucí RB OSN,“ praví se v komentáři japonského premiéra.


Není zde článek celý?