Jurečka připustil příští vládu s ANO bez Babiše

Ministr zemědělství Marian Jurečka poskytl rozhovor deníku E15. Vyjadřoval se sice hlavně ke konci koalice KDU-ČSL a hnutí STAN, ale řeč přišla i na současného koaličního partnera Andreje Babiše.

Jurečka připustil, že by mohli lidovci o příští vládě vyjednávat s ANO. „Pokud Andrej Babiš nedokáže vysvětlit otázku nahrávek, jejich pravosti, pokud nebude uzavřena otázka dluhopisů, tak si nedokážu představit, že bych s takovým člověkem seděl v příští vládě. Tím nevylučuji možnost diskuse s hnutím ANO jako takovým, byť neznám nic z jejich programu, nic nepředstavili. Tuším, o čem Babiš může snít, ale to je tak všechno,“ uvedl.

K problémům a kauzám se podle ministra zemědělství Babiš nepostavil čelem. „Zatím kličkoval jako malý kluk. Z hlediska dluhopisů může snadno zařídit, aby se zveřejnily závěry finanční kontroly v Agrofertu. Z veřejných zdrojů je evidentní, že argument, že Agrofert ty peníze nutně potřeboval na svoje financování, padá,“ říká Jurečka.

Ministr má navíc za to, že když Babiš tvrdí, že se s exredaktorem MF DNES Markem Přibilem, lže. „Diář ministra funguje tak, že pokud se s někým potkám třikrát, tak moc dobře vím, že se s ním setkat chci, že to je pro mě důležité. Dělat tady z lidí blbce mi přijde fakt nefér,“ uvedl Jurečka.

Není zde článek celý?