Kim Čong-un je připraven se dívat ještě nějakou dobu na „hloupé chování amíků“

Předák KLDR Kim Čong-un v průběhu inspekční cesty do strategických vojsk prohlásil, že je připraven „dívat se ještě nějakou dobu na hloupé chování amíků“, doporučuje jim však, aby „s jasnou hlavou zvážili všechny klady a zápory“ a pochopili, že konfrontace škodí oběma stranám, uvádí jeho slova Korejská centrální zpravodajská agentura.

„Řekl, že američtí imperialisté si sami dali na krk oprátku svou nerozvážnou vojenskou konfrontací, ale ještě nějakou dobu se podívá na hloupé chování amíků“, oznámila agentura.

Severokorejský předák poradil USA, aby „s jasnou hlavou spočítali všechny klady a zápory vzniklé situace“ a pochopili, že je nevýhodná oběma stranám. Pro snížení napětí a „zabránění vojenské srážce mají USA… zastavit provokaci a nechat nás na pokoji“.

Nebudou-li se USA řídit touto radou, „nastane vynikající historický okamžik, kdy dělostřelci s raketami Hwasong je chytí za krk“. Samotným dělostřelcům Kim Čong-un doporučil, aby „byli vždy připraveni na odpálení, aby se mohli každou chvíli vrhnout do boje na rozkaz strany“.


Není zde článek celý?