Kisljak řekl, že obvinění ze špionáže je nesmysl a "zahanbil" CNN

Bývalý velvyslanec RF v USA, který odešel z funkce v červenci, prohlásil, že obvinění ze špionáže je nesmysl, a řekl, že televizní kanál CNN by se měl „stydět“.

Během interview se reportér televizního kanálu CNN zeptal Kisljaka na obvinění jeho osoby ze špionáže. „Hloupost. Měli byste se stydět, protože CNN — to je společnost, která pokračuje v poukazování na tato obvinění. Je to nesmysl“, odpověděl Kisljak.

V odpovědi na otázku, jestli byl překvapen na setkání s prezidentem USA Donaldem Trumpem, žen ten údajně zveřejnil tajnou informaci o Sýrii, Kisljak zdůraznil, že „si není jistý, že by slyšel něco, co bylo tajné“.

„Bylo to dobré setkání, projednali jsme otázky, důležité pro vaši i naši zemi“, řekl bývalý velvyslanec.

Kisljak neprozrazoval ani podrobnosti jednání se zetěm a poradcem prezidenta USA Jaredem Kushnerem, během něhož podle informace médií on údajně projednával vytvoření „tajného kanálu“ spojení mezi Moskvou a přechodným Trumpovým týmem.

„Říkal jsem mockrát, že my nediskutujeme o podstatě jednání s americkými účastníky rozhovoru z úcty k našim partnerům“, zdůraznil Kisljak.

Domnívá se, že vztahy mezi USA a Ruskem budou v budoucnu „těžké“. „A to ne kvůli nám, ale kvůli politické dynamice USA… Sankce, to je nástroj, který ukazuje protiruskou náladu“, dodal bývalý velvyslanec.


Není zde článek celý?