Kisljak řekl, jak Kongres nedovolil Trumpovi zamítnout zákon o sankcích

Tím, že zařadil RF na jeden sankční seznam s Íránem a KLDR, omezil americký Kongres prezidentovi Donaldu Trumpovi možnost zamítnout tento zákon vcelku, řekl ve vysílání pořadu Tisková konference v televizi Rossija 24 velvyslanec RF v USA Sergej Kisljak, který ukončil svou misi v červenci.

„Myslím si, že jsme se ocitli spolu s jinými zeměmi v jednom zákonu, to je taková zvláštnost politického života v USA, protože prezident plně podporuje sankce proti Íránu a Severní Koreji. A proto, když dáte všechno do jednoho zákona, omezíte mu možnost zamítnout zákon, v němž jsou věci, s nimiž možná ne zcela souhlasí“, řekl Kisljak.

Donald Trump podepsal ve středu zákon o nových sankcích proti Rusku, Íránu a KLDR, který byl předtím přijat Kongresem. Kongres získal více než dost hlasů, aby překonal eventuální veto prezidenta Trumpa, proto byl v mnohém nucen zákon podepsat. Tisková služba Bílého domu zveřejnila přitom dvě prohlášení, v kterých prezident kritizuje zákon a vysvětluje, proč ho přece jen podepsal.


Není zde článek celý?