KLDR pohrozila USA a Jižní Koreji „nelítostnou odplatou“ za cvičení

Vojenské velení Korejské lidové armády v pohraničním s Jižní Koreou Panmunjomu pohrozilo USA a Jižní Koreji „nelítostnou odplatou“ kvůli zahájeným v pondělí cvičením obou zemí Ulchi Freedom Guardian, oznámila agentura Kyodo.

„Poté, co (USA a Jižní Korea) ignorovaly naše varování o tom, že mají udělat správnou volbu, a učinily nebezpečnou vojenskou provokaci, nevyhnou se nelítostné odplatě a trestu“, praví se v rozšířeném prohlášení vojenského velení KLDR.

Skutečnost, že na cvičení přijeli šéf Tichomořského velení Vojenského námořnictva USA, admirál Harry Harris, šéf Strategického velení Vojenského letectva John Hyten a ředitel centra PRO Samuel Greaves, vyvolala také nespokojenost severokorejských vojáků, kteří se domnívají, že to „ještě více vyostří situaci“.

„Spojené státy by neměly zapomínat na to, že naše vojenská moc je v očekávání odpálení raket,“ připomínají severokorejští vojáci.

„Odpovědnost za ničivé následky vojenských cvičení leží na USA, které si zvolily cestu vojenské konfrontace s námi“, praví se v prohlášení.


Není zde článek celý?