KLDR prohlásila, že může každou chvíli zasadit úder vojenské základně USA na Guamu

Plán úderu na oblast ostrova Guam raketami středního a velkého doletu Hwasong-12, který projednávají v současné době strategické síly Korejské lidové armády, „může být realizován každou chvíli, jakmile učiní vrchní velitel Kim Čong-un rozhodnutí“.

Praví se to v prohlášení mluvčího strategických sil Korejské lidové armády, které zveřejnila Korejská centrální zpravodajská agentura.

„V současné době strategické síly důkladně zkoumají operativní plán zasazení úderu po oblasti kolem Guamu raketami středního a velkého doletu Hwasong-12 pro zadržování hlavních amerických základen na Guamu včetně letecké základny Anderson, kde se nacházejí strategické bombardéry, které jsou KLDR na nervy“, podotýká se ve zprávě.

Podle prohlášení bude plán brzy oznámen Kim Čong-unovi, a pak „uskutečněn prakticky… každou chvíli, když učiní Vrchní velitel jaderných sil KLDR Kim Čong-un patřičné rozhodnutí“.

Tvrdí se, že v úterý ráno vykonaly americké strategické bombardéry manévry nad Jižní Koreou, v nichž „nacvičovaly skutečnou válku“. Kromě toho poukazují severokorejští vojáci na omyl USA, které pokládají „své území za nezasažitelné nebeské království“, a vyzývají je, aby „učinily správnou volbu (zřekly se vojenských provokací — red.), aby nelitovaly v budoucnu toho, co udělaly dnes.


Není zde článek celý?