Koho místo Babiše? ANO prý hledá, premiérem by mohl být Brabec

Andrej Babiš a jeho oblíbený ministr životního prostředí Richard Brabec | FOTO: ČTK

Pokud hnutí ANO vyhraje volby, kandidátem na předsedu vlády je logicky šéf strany Andrej Babiš. Prezident Miloš Zeman, který se snaží, aby mu byl Babiš zavázán a nepostavil vlastního kandidáta na prezidenta, by ho bez problémů jmenoval. Jenže i v Babišově týmu existují pochybnosti o tom, zda by se neměl na případné premiérské místo posadit někdo jiný. Zdroj to potvrdil například serveru ihned.cz.

Kdyby byl v problémech jenom Babiš, logickou volbou by byl první místopředseda a oligarchova pravá ruka Jaroslav Faltýnek. Jenže i ten bude pravděpodobně vydán sněmovnou a obviněn, jelikož se ho dotační podvod kolem Farmy Čapí hnízdo týká úplně stejně. A tak je tu pro ANO nový problém – komu Babiš dostatečně věří? Kdo je kompetentní?

Vyloučit můžeme rovnou „kluky z plakátu“ typu Martina Stropnického. Jisté je, ž by to měl být člověk z Agrofertu, protože jen někdo takový dobře ví, co jeho šéf potřebuje. Vylučovací metodou dojdeme k jedinému jménu: ministr životního prostředí Richard Brabec.

Když Babiš konečně skončil ve vládě, z Brabce udělal vicepremiéra. Je to člověk velmi oddaný, dokázal se prosadit a hlavně působil jako dlouholetý šéf Babišovy Lovochemie. Kdo tedy lépe rozumí potřebám majitele než ten, kdo řídil vlajkovou loď jeho holdingu? Před členstvím v ANO sice vystřídal dokonce tři jiné strany, ale to nevadí, protože stejně jako Faltýnek je nyní uskupení, s kterým si chce dojít pro vítězství ve volbách, neochvějně věrný.

Je otázkou, zda k podobné situaci vůbec dojde. Jasné ovšem je, že tým hnutí ANO s Babišem v čele nemá lehké spaní.

Není zde článek celý?