Krymské úřady zpochybnily nezávislost Ukrajiny

Místopředseda krymského parlamentu Remzi Iljasov popřál skutečnou nezávislost ukrajinskému národu, protože Ukrajina je fakticky ovládána z venčí.

Podle něj účast vojáků zemí NATO ve vojenské přehlídce v Kyjevě ke Dnu nezávislosti mluví o tom, že Ukrajina nevědomky vstoupila do nové etapy, která je ještě nebezpečnější a hrozivější pro její suverenitu.

„Vidíme, že zemi ovládají z venčí. Existují všechny důvody, proč se obávat o skutečnost nezávislosti Ukrajiny. V této souvislosti chci ukrajinskému národu popřát ne slavnostní, ale skutečnou a opravdovou nezávislost jak politickou, ekonomickou, tak i ideologickou,“ řekl RIA Novosti Iljasov.

Místopředseda si myslí, že zahraniční státy by měly přestat se vměšováním do záležitostí Ukrajiny, aby její národ mohl samostatně určovat svůj osud a rozvíjet svoji cestu ke svobodě a nezávislosti, kterou si vybral 24. srpna 1991.

Přitom Iljasov zdůraznil, že ukrajinské úřady se pouze schovávají za slova o ochraně nezávislosti země a snaží se realizovat svůj plán o vstupu do NATO.


Není zde článek celý?