Kyjev provádí politiku totální falzifikace historie, prohlásila Zacharovová

Kyjevská vláda provádí politiku totální falzifikace historie Ukrajiny, řekla oficiální mluvčí MZV RF Maria Zacharovová v rámci komentáře k poškození pamětní desky hrdiny SSSR, rozvědčíka Nikolaje Kuzněcova ve Lvově.

Tisková služba správy Národní policie Ukrajiny ve Lvovské oblasti v pondělí uvedla, že neznámí pachatelé odcizili kovová písmena a čísla z pamětní desky na náhrobku, nacházejícím se na Hoře Slávy ve Lvově.

Podle údajů webových stránek Lvova „032“ byla poškozena pamětní deska Hrdiny Sovětského svazu Nikolaje Kuzněcova (hlavního velitele Vojenské námořní flotily SSSR v době Velké vlastenecké války).

„Díváme se na tuto akci jako na následek toho, že současný kyjevský režim dovoluje totální falzifikaci dějin vlastní země, jejich zkreslování v zájmu kompliců fašistických okupantů a jejich ideových následovníků, kteří dnes mají bohužel velkou politickou váhu na Ukrajině“, řekla Zacharovová na briefingu v Moskvě.

Dodala, že „nevidíme a neslyšíme od vlády tohoto státu jasnou reakci, potvrzující nepřípustnost podobných činů a podobných akcí, nevidíme výsledky vyšetřování“.

„Jsme přesvědčeni, že pokusy ukrajinské vlády a kyjevského režimu vymazat historickou paměť z vědomí vlastního národa jsou odsouzeny k nezdaru. Ještě jednou chci zdůraznit, že to vše nezbavuje odpovědnosti lvovské úřady a bezpečnostní orgány za provedení vyšetřování tohoto případu a potrestání viníků“, zdůraznila tisková mluvčí.


Není zde článek celý?