Lidovci zvali na pivo v Brně. Restaurace se od nich distancovala

Není to zjevně jen Andrej Babiš, který v rámci své volební kampaně často přijede někam, kde o něj nestojí. KDU-ČSL zvala voliče na pivo do Výčepu Na stojáka Jakubák, podle vyjádření manažera ale předem při rezervaci neavizovala, že se jedná o politickou akci. Restaurace s žádnou stranou nechce být spojována.

„Vážení hosté, na základě dnešní zkušenosti s nejmenovanou politickou stranou, která se pokusila využít našeho jména na facebooku ke své kampani, vás tímto ujišťujeme, že naše gastronomické zařízení je nestranné. Nespolupracujeme s žádnou politickou stranou ani hnutím,“ napsal na Facebook manažer Marek Sigmund.

Deník FORUM 24 jej poté kontaktoval. „Před dvěma dny se zastavil nějaký člověk do našeho výčepu s dotazem, že by si chtěli pozvat s kamarádem pár lidí na pivo, rozdají si lístečky, za které lidé dostanou pivo, které nemusí platit. Tušili jsme, že jde o volební kampaň. Naší podmínkou bylo, že nebudeme spojováni s žádnou politickou stranou, ani hnutím, nesmí být nikde v našich prostorách reklama, banner, atd. S tím jsme akci povolili,“ vysvětlil Sigmund.

Manažerovi nevadí, že si tam lidé chodili pro pivo nebo že tam vystoupili politici. „Vadí nám, že si na Facebook přidali příspěvek, kde se objevilo, že KDU-ČSL oznámilo polohu na Výčepu Na stojáka Jakubák, následně i mladí lidovci. Do našeho podniku nepřišla žádná politická strana, pouze hosté Jirka, Pavel, Matěj, Jiří… Vnímáme, že tímto porušili naše podmínky, za kterých jsme akci povolili. Mrzí nás také, že se nikdo nedotázal oficiální cestou,“ vysvětlil Sigmund.

Redakce kontaktovala také zástupce KDU-ČSL s žádostí o vyjádření. Žádné však doposud neobdržela.

Není zde článek celý?