Lidovky brání Babiše: FAU je spojena s Pitrem, fabuluje Koutník

Všichni už víme, že když se někde objeví problém, Lidové noviny vyrazí na obranu svého majitele Andreje Babiše. Nejčastěji je tím bojovníkem držitel Novinářské křepelky Ondřej Koutník, který dokáže vytvořit kauzy a propojení se všemi podezřelými lidmi od Ivo Rittiga přes Romana Janouška. Tentokrát napsal článek o společnosti FAU, na kterou „klekli“ lidé od Babiše, tedy z Finanční správy, aby ji nezákonně zničili.

Koutník zjistil dvě základní věci: Firma je spojena s Tomášem Pitrem, a navíc se možná dopustila daňového podvodu. Soud totiž neřekl, že se ho nedopustila, pouze konstatoval, že není možné trestat ji dvakrát.

Redaktor Lidových novin ve svém článku popisuje operaci, kdy bavorský Krailling začaly opouštět první vagony s zadržovanou českou naftou – věc tehdy měla na starosti právě firma FAU. „Ukázalo se však, že společník firmy FAU stojí zároveň na straně společnosti, které německý sklad patřil, a to po boku lidí blízkých někdejšímu ,nepříteli státu‘ Tomáši Pitrovi,“ píše Koutník.

Že vám stále FAU nepřipadá dost podezřelá? Nevadí. Ostravský krajský soud rozhodl o tom, že společnost byla nezákonně trestána dvakrát – úřad si prý měl vybrat, jak vymoci splnění daňové povinnosti. Kouník tak zdůrazňuje, že to rozhodně neznamená, že nedošlo k daňovému podvodu.

Stále vám to nestačí? Vraťme se tedy k převozu nafty z Německa. „Převoz nafty se podařilo vyjednat až ve chvíli, kdy bavorský sklad získal nový majitel – německá společnost Krailling Oils Development. Jejím zakladatelem byl společník a jednatel FAU Vojtěch Csabi. Ocitl se tak na palubě podniku, který právně zastupuje advokátka Kateřina Radostová. Jde o partnerku podnikatele Tomáše Pitra, společně navštěvují různé společenské akce. Advokátka před časem uvedla, že majoritním vlastníkem je německá firma Projektentwicklung ovládaná zčásti německým a zčásti českým kapitálem. K Pitrově podílu se odmítla vyjádřit,“ stojí v článku.

Tak je jasno, ne?

Není zde článek celý?