Logika Vondráčka z ANO: Plíšek i já jsme ve střetu zájmů. Odejít by ale měl jen on

Zástupce hnutí ANO ve sněmovní vyšetřovací komisi k úniku spisů poslanec Radek Vondráček uvedl, že on i předseda komise Martin Plíšek (TOP 09) jsou ve střetu zájmů, jelikož v komisi zároveň zastupují zájmy svých stran. Jak by to Vondráček vyřešil? Předsedu komise Martina Plíška vyzval k rezignaci. Sám se ovšem svého členství v komisi vzdát nehodlá.

„Já mám problém, jak tendenčně k tomu přistupuje. Poslední spouštěcí moment byl, když komentoval z titulu místopředsedy mandátového a imunitního výboru žádost policie a hodnotil kvalitu toho dokumentu. Přitom ten dokument je neveřejný. Na to tím pádem nemůžete vůbec reagovat,“ uvedl místopředseda sněmovny Radek Vondráček před novináři.

„Vysvětlil jsem mu, že je odborník na střet zájmů. On navrhoval Lex Babiš. Řekl jsem mu, že on je ve střetu zájmů. Jestliže má tato komise objektivně vyšetřovat kauzu pana Babiše s Přibilem, tak on je ve střetu zájmů. Já mu to nevyčítám, já jsem v podstatě taky ve střetu zájmů, protože jsem za hnutí ANO a hájím svého pana předsedu. Ale v tom případě pro kredit té komise by bylo lepší, kdyby rezignoval na svou funkci a k tomu jsem ho vyzval. Pan předseda řekl, že je zvolen sněmovnou a že to rozhodně necítí jako já. Proběhla vypjatá diskuze. My jsme asi z jiného světa s panem Plíškem. My se asi neshodneme.“

Radek Vondráček hovoří o neobjektivitě předsedy komise Martina Plíška. To, že je Vondráček sám členem komise, která vznikla kvůli počínání jeho předsedy Andreje Babiše, je ale podle něj v pořádku.

„Je pro mě teď opravdu složité zůstávat v té komisi, hlasovat tam a nějakým způsobem se na tom podílet. Takže to pro mě není jednoduché, ale na druhou stranu cítím nutnost tam být, aby tam paritní zástupce hnutí ANO byl,“ dodal Vondráček.

Není zde článek celý?